O HentaiCenter

 Historia strony HENTAICENTER

Dawno dawno temu za lasami i … w roku 2001 …
W dziale tym znajdziesz informacje na temat rozwoju strony od początku do dnia dzisiejszego

Ten dział opowiada historie pewnej strony która istnieje już ponad 12 lata. Czyli droga od 7kulsmoka.prv.pl poprzez Hentai.prv.pl kończąc na HentaiCenter.pl

2001r – kupiłem pierwszy modem (54Kb/s ale tak naprawdę mój rekord ściągania to było 10Kb/s) i zacząłem korzystać z internetu :) Wcześnie zetknąłem się z anime tylko poprzez tv (szczególnie telewizja Polonia1 od 5 lat puszczą te same kreskówki). Wtedy tez natknąłem się na pewna fajną stronę RHMP.prv.pl Real Hentai Manga Page – wtedy jeszcze nie wiedziałem że będę kiedyś prowadził podobną stronę.

7 KUL SMOKA

Pewnego dnia postanowiłem zrobić stronę internetową (a raczej nauczyć się). Oczywiście musiała mieć jakaś tematykę , oczywiście wybór padł na Dragonball. Ale po jakimś czasie zorientowałem się że takich stron są tysiące. Wiec trzeba było trochę zmienić tematykę :)
1-Kwiecień-2001 7kulSmoka.prv.pl :

strv2m

W tym czasie strona miała około 45 odwiedzających dziennie. Strona przeszła też kolejne zmiany

strv3m

 

Przez kolejne miesiące strona się zaczęła rozwijać wprowadziłem na komiksy hasło (musieli kliknąć na baner sponsora i odczytać hasło), co nie spodobało się niektórym. Ale mimo to dzienna liczba odwiedzin wzrosła do 100.

Następnym krokiem była zmiana wyglądu strony: Aż 4 ramki co było nie najlepszym pomysłem

31 lipca 2001 stronę odwiedziła 10000 osoba.

26 lipca 2001 jednego dnia było prawie 190 odwiedzin.

Pojawiła się kolejna ulepszona wersja strony. W tamtych czasach trzeba było się mocno ograniczać bo 1MB ładował się czasem kilka minut.

strv3_5m

W kolejnej wersji wykonałem menu w programie flash, niestety strona nie była zbytnio udana :(

strv4m

2002r która istniała najdłużej była wielkim sukcesem :

strv5m

 

HENTAI.prv.pl

Dzięki odwiedzającym zarobiłem na banerze odpowiednia sumkę aby wykupić miejsce na płatnym serwerze. Od prv.pl dostałem też fajną domenę www.hentai.prv.pl. Po raz pierwszy ukazały się też na stronie filmy pełnometrażowe (dwa po 100MB to był sukces – nie było darmowych serwerów o takiej pojemności)

strvphp1m

Pomysł z filmami wypalił i strona zwiększyła liczbę ją odwiedzających.
Potem niestety nastąpił kryzys i straciłem jeden serwer potem przeniosłem się wielokrotnie bo zbyt duża oglądalność serwisu przeciążała serwery.

Problemy z serwerem spowodowały spadek oglądalności

2003r

php3m

hc1mgh

Następnie dzięki pieniądzom zarobionym na logach i za płatne reklamy wynająłem serwer na którym przez jakiś czas znajdowała sie się strona. Rozpocząłem też kolejne eksperymenty z wyglądem strony.

hc2

hc3

 

HENTAI CENTER

14-maj-2003 Zmiana nazwy strony na hentaicenter.pl

Rok 2004 przyniósł poważne zmiany rozpocząłem eksperymenty z PhpNuke ale niestety hakerzy upodobali sobie moją stronę i przez 3 miesiące doszło do 3 włamań i uszkodzeń bazy danych. Wykorzystywali jakieś luki w phpnuke i mieli dostęp do bazy danych ale nie do serwera.

2004 Kolejna wersja strony

Rok 2005-2006 :

Nie prowadziłem zapisków historycznych :) Ale strona cały czas się rozwijała. Pojawiło się sporo darmowych serwerów na pliki mające nawet 100MB wiec skończyły się problemy z miejscem na serwerze, a ilość filmów wzrosła co najmnie dziesięć razy

2006 Nowa oprawa graficzna.

2006

Rok 2007 przyniósł kolejne zmiany wyglądu. Powróciły mangi hentai.
Forum zaczęło działać pod osobną domena hentai.info.pl (obecnie forum.hentaicenter.pl)

2007 kolejna zmiana wyglądy strony …

2008

2008-2010

2010

2011-2012r Strona nadal się rozwijała niestety maiłem coraz mniej czasu na prowadzenie strony z powodu spraw osobistych i zawodowych. Sporym ciosem była likwidacja darmowego serwera Megaupload na którym było 99% materiałów

2013r Strona praktycznie przestała istnieć. Prawdopodobnie gdyby nie forum nadal tętniącym życiem to strona została by zamknięta.

2014r W grudniu 2013 rozpocząłem odbudowę stawiając głownie na filmy w wersji online. Skoro to czytasz to może się udało i strona nadal istnieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + cztery =

Contact Us